Witaj - w moim zakątku internetu

Polish English French Russian Spanish

 

Jednym z moich hobby jest numizmatyka. Zaczęło się bardzo dawno temu. W wieku 16 lat znalazłem amerykańską ćwierćdolarówkę, którą oczywiście mam do dnia dzisiejszego. Po jakimś czasie zacząłem przywozić jedną lub dwie monety z kraju, który odwiedziłem. Z upływem lat poszerzyłem horyzonty, zbierając zarówno monety jak i banknoty.
 

Czasami rozmawiając o moim hobby słyszę standardowe pytanie: Z których krajów masz pieniądze? Od dłuższego już czasu nie potrafię na nie odpowiedzieć. Dlatego odpowiadam, że o wiele prościej będzie zapytać: Z których krajów nie masz?

Kolejnym prawie zawsze jest: A masz takie monety z dziurkami? Uśmiecham się wówczas i odpowiadam: Oczywiście, że tak. Ale z jaką dziurką? Okrągłą czy kwadratową? Mało kto wierzy, ale mam i takie i takie.

Jak rozmówca jest zainteresowany to wspominam o trójkątnych 2 dolarówkach i elipsoidalnych 100 Mon.

Obecnie moja kolekcja zawiera zbiory ze 150 krajów i prezentuje się całkiem okazale. Zamieściłem jedynie flagi Państw, których waluty występują w mojej kolekcji.

 

Nowość

  • Kilka słów o autorze ...

      

     

    Zamiłowanie jest ciężkie do określenia. Wiele osób uważa, że podróże. Prawda jednak jest taka, iż jest to chęć zobaczenia nowych i ciekawych miejsc. Sens ten sam, ale logika troszeczkę inna...

Najczęściej czytane